RSS

svētdiena, 2014. gada 17. augusts

Audums gaisīgiem vasaras apģērbiem - ŠIFONS.

Jau pagājušajā gadā bija garo svārku bums. Protams, arī man šādus svērkus ļoti gribējās, taču, apskatoties vietējos veikalos to cenu un kvalitāti, secināju, ka tādus uzšūt pašai sanāk daudz izdevīgāk un arī kvalitatīvāk. Tā nu devos uz audumu veikalu un pirku šifonu - gaisīgu un caurspīdīgu audumu, lai svrāciņi būtu viegli, plandoši un atvēsinoši. Protams, arī oderīti es tiem iešuvu (šifons ir patiešām ļoti caurspīdīgs!). Galu galā esmu sev uzšuvusi vairākus gadros svārkus (ne tikai šifona, bet arī no trikotāžas), un arī māsa ir tikusi pie vieniem gaisīgiem manis šūtiem šifona svārciņiem.

Joprojām veikalā www.abakhan.lv ir audumu un rokdarbu piederumu vasaras izpārdošana. Nenoturējos un sasūtīju sev veselu kaudzi ar skaistiem audumiem (arī 2 metrus šifona ar skaistu ziedu rakstu vēl vieniem gariem un kupliem svārciņiem). Turklāt šajā audumu pasūtīšanas avantūrā "ievilku" arī kolēģes... Tagad gaidām audumu piegādi... Ui, tad tik sāksies šūšana (kaut nu vēl būtu vairāk brīvā laika!!!)...

Plašajos interneta laukos nedaudz pameklēju informāciju par šifonu. Ilgi domāju, vai man to visu rakstīt kladītē ar roku, vai tomēr te, un nonācu pie secinājuma, ka labāk rakstīšu te,  - varbūt noderēs arī citām!

Ar ŠIFONA audumu strādāt ir diezgan sarežģīti, īpaši, ja šuvēja ir iesācēja (gluži kā es). Lūk, nedaudz padomu, kurus vēlams ņemt vērā, šujot šifona audumu:
1. Lai audums neslīdētu piegriešanas laikā, zem šifona palieciet linu auduma atgriezumu. Tad var griezt ar parastajām auduma šķērēm, taču vislabāk ir iegādāties speciālo šuvēju nazi  un paliktni auduma griešanai.
2. Tā kā šifons ir smalks audums, piegrieztni tam jāsprauž klāt tikai ar tievām adatiņām.
3. Šifona audums jāšuj ar tievām adatām (Nr. 60 vai Nr.70). Arī diegam jābūt tievam (vēlams ar izšūšanai paredzētajiem diegiem).
4. Lai audumu nesabojātu, šūšanas laikā zem tā palieciet zīdpapīru.
5. Šifona malas jāapstrādā ar īpašu rūpību. Vislabāk tās apstrādāt ar overloku. Ja tomēr malas apstrādājat ar zig zag dūrienu, no dūriena līdz malai atstājiet apmēram 5 mm un auduma atlikumus no malas nogrieziet tuvu zig zag dūrienam.
6. Šifonu drīkst gludināt tikai sausu! Ja mitrums nokļūs uz auduma, audums sagrumbosies. Šifonu ir viegli sadedzināt gludinot. Tāpēc to labāk gludināt ar ne sevišķi karstu gludekli caur zīdpapīru.

Šifons ar foršākais vasaras audums, tāpēc vēl vari paspēt kaut ko uzšūt sev! Cerēsim uz siltu rudeni, lai arī tad vēl varam ģērbt plandošus šifona svārkus! Bet ziemā ļoti eleganti izskatās sifona auduma blūzītes ar garām piedurktnēm! Ta kā - apģērbi no šī auduma ir aktuāli cauru gadu! Šujam?

0 komentāri:

Ierakstīt komentāru